CropperCapture4

50 lecie smlw2

Spółdzielnia Mieszkaniowa pomaga Ukrainie

Informujemy, że zarówno Rada Nadzorcza, Zarząd i pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Jaworze zorganizowali oddolną zbiórkę pieniężną na zakup części niezbędnych artykułów dla uchodźców z Ukrainy oraz ludzi będących na terenie objętym wojną.

Ponadto otwieramy pośredni punkt pomocy w oparciu o współpracę z głównym punktem pomocy humanitarnej w Jaworze, w którym pracownicy Spółdzielni pracują w charakterze wolontariuszy.

Jawor posiada dwa miasta partnerskie na Ukrainie: Berdyczów i Złotonosza, z którymi jesteśmy w ciągłym kontakcie. Do każdego budynku naszej Spółdzielni trafiają plakaty z informacjami o zbiórkach darów oraz zaktualizowanych potrzebach tych miast i uchodźców, będących w naszym mieście.

Klub przy SML-W w Jaworze prowadzi akcję integrowania społeczności w geście solidarności. Na zajęciach dzieci i młodzież tworzą prace plastyczne związane z barwami narodowymi Ukrainy oraz uczą się podstawowych zwrotów. Stworzyliśmy mały informator z prostymi zwrotami polsko-ukraińskimi, aby ulepszyć komunikację.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Jaworze pozostaje solidarna z Ukrainą.

 

https://www.youtube.com/watch?v=c3pWOxD5sPM