CropperCapture4

50 lecie smlw2

Ogłoszenie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Jaworze ogłasza, iż poszukuje firm lub osób fizycznych zainteresowanych zawarciem umowy najmu lub umowy ustanowienia prawa odrębnej własności do lokali użytkowych powstałych  w planowanym do budowy budynku mieszkalno-usługowych przy ul. Królowej Marysieńki w Jaworze

 

Czytaj więcej: Ogłoszenie

Sezon grzewczy 2023/2024

Kiedy ciepło popłynie w grzejnikach?

Nie ma określonego terminu, kiedy zaczyna się sezon grzewczy i włączane jest centralne ogrzewanie. Zazwyczaj w Polsce jest to przełom września i października. Według Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 15 stycznia 2007 r. sezon grzewczy to „okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów”. Nie mówi się jednak ani
o terminie jego rozpoczęcia, ani zakończenia.

W praktyce istnieje jednak niepisana zasada, mówiąca o tym, że centralne ogrzewanie należy uruchomić wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz wynosi mniej niż 10ºC przez trzy następujące po sobie dni. Istnieje jednak możliwość indywidualnego włączania „grzania” w poszczególnych budynkach, po wcześniejszym wniosku zgłoszonym do Spółdzielni przez Komitet Blokowy.

Jaka temperatura powinna być w mieszkaniu?

Nasze węzły ciepłownicze wyposażone są w systemy automatyki pogodowej i poprzez zamontowane czujniki temperatury zewnętrznej i wewnętrznej  automatycznie będą dobierać parametry ogrzewania
w momencie, gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej ustalonej wcześniej wartości. 

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach mieszkalnych pozwala także efektywnie zarządzać energią cieplną w domu i ograniczać jej zużycia. Każdy z nas inaczej odczuwa temperaturę, ale można przyjąć pewne standardy za uniwersalne i warto ich przestrzegać ustawiając domowy system grzewczy. Według ogólnych zaleceń temperatura w mieszkaniu powinna wynosić między 18 a 22°C. Trudno podać jedną wartość dla wszystkich pomieszczeń. Temperatura powinna być ustawiana indywidualnie, ponieważ każde z nich pełni inną funkcję.

Jak oszczędzać podczas sezonu grzewczego ?

Warto przestrzegać prostych zasad, które nie spowodują wysokich rachunków za ciepło. 

  • nie zasłaniaj grzejników
  • zadbaj o szczelność okien i drzwi
  • zmniejsz temperaturę w nocy i w czasie, w którym jesteśmy poza domem
  • wietrz pomieszczenia krótko i zakręcaj grzejnik

Informacja

Informujemy, że Rada Nadzorcza SML-W na posiedzeniu w dniu 29 grudnia 2022 r. uchwaliła Plan finansowo-gospodarczy oraz Plan remontów zasobów spółdzielczych na 2023 rok.

Jednocześnie uchwalony został nowy Regulamin rozliczeń kosztów zakupu ciepła dla ogrzewania lokali i podgrzania wody w SML-W w Jaworze, który obowiązywać będzie od 01 stycznia 2023 r. i jest dostępny na stronie internetowej Spółdzielni.

Informacja dla budynków z podzielnikami ciepła

W związku z licznymi zapytaniami odnośnie rozliczenia energii cieplnej za okres VII 2021-VI 2022 poniżej przedstawiamy stanowisko firmy rozliczeniowej w sprawie dłuższego terminu rozliczenia.

Dział rozliczeń SML-W

 

     Informujemy, że ze względu na działania hakerów (cyberatak) od dnia 25 lipca 2022 r do 21 września 2022 r. dla bezpieczeństwa systemy Ista zostały wyłączone. Efektem tych działań było wstrzymanie prac związanych z realizacją usług dla naszych klientów, w tym usługi rozliczenia ciepła.

 

    Od dnia 21 września mając dostęp do systemów wznowiliśmy prace nad kontynuowaniem działań związanych z przygotowaniem rozliczeń dla Państwa zasobów. Aktualnie jesteśmy na końcowym etapie realizacji prac, a szacowany termin dostarczenia usługi to 31.10.2022 r.

 

    Mając świadomość utrudnień związanych siłą wyższą jaką był cyberatak przepraszamy za wszelkie niedogodności i jednocześnie zapewniamy, że robimy wszystko, aby opóźnienia terminu dostarczenia usługi były jak najkrótsze.

 

ISTA

al. 29 Listopada 155C
31-406 Kraków

Podkategorie